Лохвицька районна рада

Обласний конкурс проєктів територіальних громад Полтавської області

Переглядів: 682

30 жовтня під головуванням заступника голови обласної ради Анатолія Ханка відбулося засідання експертної групи обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області. В зв’язку з поширенням захворюваності в області на COVID-19 засідання було проведено в онлайн-режимі.

До складу експертної групи, відповідно до розпорядження голови обласної ради Олександра Біленького, увійшли представники виконавчого апарату обласної ради, облдержадміністрації, громадськості та науковці.

За інформацією відділу інвестиційної діяльності та прєктного менеджменту виконавчого апарату обласної ради, на обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області у 2020 році було подано 38 проєктів, у тому числі: проектів І категорії (сільських та селищних рад) – 7; проєктів II категорія – (ОТГ, міських рад районного і обласного значення, районних рад) – 27; проектів ІІІ категорії (міжмуніципального співробітництва) – 4.

Найбільше проєктів стосувалися напрямків: організації ефективної системи надання органами місцевого самоврядування муніципальних послуг населенню в різних сферах – освіти, у т.ч. дошкільної, спорту, соціального захисту, безпеки громадян та громадського порядку; поліпшення екологічної інфраструктури, зменшення ризику виникнення природних та техногенних катастроф – водозабезпечення, поводження з ТПВ, благоустрою парків, скверів, водоймищ. Знову в пріоритеті – впровадження енергоефективних заходів у комунальних освітніх та культурних закладах (термомодернізація будівель, реконструкція систем опалення, сонячна електростанція). Також мали місце проєкти з розвитку туристичної діяльності та курортної справи, збереження історико-культурної та духовної спадщини, освітнього, наукового та інформаційного забезпечення розвитку місцевого самоврядування.

Разом з тим, організатори конкурсу зауважили на відсутності проєктів одного з напрямків – щодо стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу в громадах.

Цьогорічною новацією Конкурсу стало оприлюднення проєктів для ознайомлення на платформі: smartregion.pl.ua/rc/projects.

Наразі учасники засідання проаналізували представлені проєкти на відповідність вимогам Положення про Конкурс та методичним рекомендаціям, надали їм експертну оцінку. За рекомендацією експертної групи, на розгляд ради Конкурсу допущені всі 38 проєктів. Утім, окремі проєкти експерти рекомендували доопрацювати.

Згідно з Положенням, проєкти-переможці будуть визначені на засідання ради Конкурсу в листопаді та реалізовані в наступному році за співфінансування з обласного та місцевих бюджетів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин